X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کلینیک ترک اعتیاد رویش لاهیجان methadone-clinic ) rooyesh mmt clinic )

موسس : دکتر جواد موسی نژاد | مسئول فنی : دکتر سعید طاعتی راد

پاسخ به چند پرسش بازدیدکنندگان گرامی :

پنج‌شنبه 2 مرداد‌ماه سال 1393 10:50 ق.ظ نویسنده: کمیته علمی مرکز ترک اعتیاد رویش نظرات: 3 نظر چاپ

·         آیا شیشه تست اعتیاد – مرفین تست – را مثبت می کند ؟

شیشه و آمفتامین از یک خانواده هستند و تست مورفین را مثبت نمی کنند. اما کراک چون حاوی هروئین است تست مورفین را مثبت می کند. (برای سنجش آن در ادرار کیت های اختصاصی موجود است.)

 

·         آیا بوپرنورفین ( قرص زیر زبانی ) تست اعتیاد – مرفین تست – را مثبت می کند ؟

بوپره نورفین دارویی است که در دوز پایین همانند مخدر و در دوز های بالا بر ضد آن اثر می کند.تست مورفین را مثبت نمی کند. (برای سنجش آن در ادرار کیت های اختصاصی موجود است.)

 

·         دوره درمانی سم زدایی چند روزه است ؟

دوره سم زدایی با متادون کوتاه مدت ۳۰ روز در نظر گرفته شود اما باز بسته به شرایط بیمار متغیر است. درباره بوپره نورفین با توجه به احتمال بروز عارضه در مصرف با سایر مخدر ها حتما تحت نظر پزشک مصرف شود. در ضمن متادون به صورت قرص ۵و۲۰ و ۴۰ و شربت ۵ میلی در هر سی سی و بوپره به صورت قرص های ۰٫۴ و ۲ میلی وجود دارد.

 

·         آیا ترامادول و کلردیازپوکساید  تست اعتیاد – مرفین تست – را مثبت می کند ؟

معمولا ترامادول تست های معمول مورفین را مثبت نمی کند.( در بعضی کیت ها نتیجه آزمایش مثبت گزارش شده است ) اما کلردیازپوکساید یا سایر داروهای این دسته گاهی تداخل ایجاد می کنند. در هر حال در این چند روز همه داروها را به ویژه ترکیبات کدئین دار را قطع کنید. در صورت بروز علائم جسمی شدید ناشی از قطغ ترامادول می توانید تحت نظر پزشک کوتاه مدت بوپره نورفین مصرف کنید.

 

·         داروی ترک اعتیاد به شیشه چیست ؟

برای ترک شیشه درمان دارویی خاصی نیاز نیست با قطع شیشه دوره سه تا چهار روزه پر خوابی خواهید داشت ولی بعد آن احتیاج به مصرف دارو و مشاوره منظم برای کنترل افسردگی و کاهش وسوسه خواهید داشت.

 

·         آیا مصرف تریاک باعث کاهش قند یا چربی خون می شود؟

تریاک هیچ تاثیری در کاهش قند یا چربی خون ها را ندارد. تنها علائم ابن بیماری را پنهان می کند.

 

·         آیا مصرف قرص فورزماید  یا قرص ضد حاملگی HD  باعث منفی شدن تست اعتیاد می شود ؟

معمولا فورزماید باعث رقیق شدن ادرار می شود.  قرص HD نیز ممکن است موجب اختلال در نتیجه آزمون شود . اما معمولا TLCقادر به ردیابی مورفین ادرار هست

 

·         علائم مصرف شیره چیست ؟

 علائم مصرف خوراکی شیره ماننذ سایر مخدر هاست. اما شیره بو ندارد و برای خوردن وقت نمی گیرد. معمولا علائم بارز رفتاری مثل چرت زدن هم ندارد. اما می تواند زمان انزال را طولانی کند.